REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Podróżni z Kaszub szybciej dojadą koleją do Trójmiastaartykuł
Pokaż artykuł
Podróżni z Kaszub szybciej dojadą koleją do Trójmiasta
Podróżni z Kaszub szybciej dojadą do Trójmiasta z wygodnych, przebudowanych peronów. Dzięki drugiemu torowi zwiększy się przepustowość na trasie, na którą będzie mogło wyjechać więcej pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na realizację prac budowlanych na linii kolejowej nr 201 Somonino – Gdańsk Osowa wraz z elektryfikacją linii kolejowej nr 229 na odcinku Glincz – Kartuzy. Inwestycja w zakresie linii nr 201 planowana jest do sfinansowania ze środków budżetu państwa, a dla linii nr 229 z programu FEnIKS.
Kolejna globalna firma stawia na Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma stawia na Gdańsk
Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, 17 czerwca br. oficjalnie otworzyła nowe biuro w Gdańsku, na czele którego stanął Arkadiusz Torbicki, dyrektor oddziału. Działanie to związane jest z ekspansją i wzmocnieniem działań biznesowych spółki w obszarze biznesu kontenerowego.
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!artykuł
Pokaż artykuł
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!
W pierwszej połowie lipca 2025 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.), spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, podpisało umowę z firmą KWADRAT Polska Sp. z o.o. Sp. K. na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy drugiego terminalu cargo w Katowice Airport.
Grupa ORLEN otwiera pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN otwiera pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych
Grupa ORLEN otworzyła w Świnoujściu pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych. Jest pierwszym na polskim wybrzeżu tego typu obiektem. Terminal instalacyjny w porcie w Świnoujściu z uwagi na lokalizację będzie obsługiwał nie tylko polskie inwestycje morskiej energetyki wiatrowej, ale również projekty z tego obszaru, które powstaną w innych krajach z regionu Morza Bałtyckiego.
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!
Globalny gigant LX Pantos po raz kolejny inwestuje na terenie aglomeracji wrocławskiej. Powstanie wiele nowych miejsc pracy. Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. To największa tegoroczna umowa na rynku magazynów w Polsce.
Remont Panoramy Racławickiej we Wrocławiu zakończy się z opóźnieniem?artykuł
Pokaż artykuł
Remont Panoramy Racławickiej we Wrocławiu zakończy się z opóźnieniem?
Trwa remont jednej z największych atrakcji turystycznych Wrocławia – Panoramy Racławickiej. Pierwotn...
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
Do Olsztyna znowu można dojechać pociągiem z Braniewa i Ostrołękiartykuł
Pokaż artykuł
Do Olsztyna znowu można dojechać pociągiem z Braniewa i Ostrołęki
Wracają pociągi z Olsztyna do północnej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz ze Szczytna do Chorzel. Mieszkańcy Braniewa, Dobrego Miasta czy Wielbarka ponownie będą mogli skorzystać z kolei. To efekt prac zrealizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za łączną kwotę ponad 460 mln zł netto, w tym ze środków budżetowych PLK S.A. oraz pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskich
2025 rok będzie kolejnym, rekordowym dla Kolei Dolnośląskich pod kątem pokonanych kilometrów. Pociągi zaczną kursować według nowego rozkładu jazdy 15 grudnia, a regionalny przewoźnik uruchomi w nim najwięcej pociągów w swojej historii.
[lubuskie] A2 łączy się z S3. Węzeł Jordanowo otwarty dla ruchuartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] A2 łączy się z S3. Węzeł Jordanowo otwarty dla ruchu
– To najlepszy przykład tego, że realizowany przez rząd program „Polska w Budowie” trwa – mówił podc...
Primient z nowym biurem w kompleksie Hi Piotrkowska w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Primient z nowym biurem w kompleksie Hi Piotrkowska w Łodzi
Primient, wiodący producent żywności i składników przemysłowych wytwarzanych z odnawialnych źródeł pochodzenia roślinnego, otworzy swoje biuro w budynku Hi Piotrkowska w Łodzi, zarządanego przez Master Management Group. Biuro firmy zajmie powierzchnię 776,92 mkw. na 12. piętrze budynku.
Francuska grupa RECTOR Lesage wybuduje fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Francuska grupa RECTOR Lesage wybuduje fabrykę na Dolnym Śląsku
Firma RECTOR Polska dołącza do grona inwestorów jaworzyńskiej podstrefy przemysłowej i wybuduje tu trzecią po Chrzanowie i Mszczonowie fabrykę betonowych pustaków stropowych. Na działce o powierzchni ponad 6 ha wybudowana zostanie hala produkcyjna wraz z zapleczem biurowo-magazynowym.
[Wrocław] Mieszkańcy podpisują petycję w sprawie dokończenia budowy WOWartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Mieszkańcy podpisują petycję w sprawie dokończenia budowy WOW
Przedstawiciele południowych osiedli przekonują do podpisania petycji w sprawie jak najszybszej real...
Stacja Tychy doczeka się przebudowyartykuł
Pokaż artykuł
Stacja Tychy doczeka się przebudowy
Efektem inwestycji Polskich Linii Kolejowych na odcinku Katowice Piotrowice – Tychy będzie lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków, dostosowanie stacji Tychy do obsługi wszystkich pasażerów oraz usprawnienie podróży w aglomeracji. Zastąpienie przejazdów w poziomie szyn bezkolizyjnymi rozwiązaniami zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Wartość umowy, jaką PKP PLK S.A. podpisały z wykonawcą dokumentacji projektowej to 23 mln zł netto.
Pojedziemy pociągiem po obwodnicy Poznania – jest umowa na praceartykuł
Pokaż artykuł
Pojedziemy pociągiem po obwodnicy Poznania – jest umowa na prace
Mieszkańcy Poznania zyskają nowe możliwości podróżowania koleją w aglomeracji poznańskiej. W poniedziałek 27 maja PKP PLK S.A. podpisała umowę na przygotowanie projektów wykonawczych i wykonanie prac budowlanych, które dostosują kolejową obwodnicę stolicy Wielkopolski do przejazdów pociągów pasażerskich. Inwestycja za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych jest planowana do końca 2027 r.
Postępują prace związane z przebudową stacji Olsztyn Gutkowo [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace związane z przebudową stacji Olsztyn Gutkowo [FILM]
W ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 221 Gutkowo – Braniewo, trwają prace związane z przebudową stacji Olsztyn Gutkowo. To krok w kierunku lepszej i bardziej dostępnej komunikacji kolejowej w regionie. Inwestycja ta będzie miała pozytywny wpływ na jakość podróży i umożliwi łatwiejszy dostęp do kolei.
Co się buduje w Katowicach? Przegląd inwestycji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co się buduje w Katowicach? Przegląd inwestycji [FILM]
W stolicy województwa śląskiego, liczących ponad 280 tysięcy mieszkańców Katowicach, obecnie realizowanych jest kilkadziesiąt większych i mniejszych inwestycji. Zapraszamy na przegląd większości z nich.
Kolejny dawny, zabytkowy szpital we Wrocławiu przejdzie rewitalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny dawny, zabytkowy szpital we Wrocławiu przejdzie rewitalizację
Wszystko wskazuje na to, że po wielu latach, opuszczony, dawny szpital przy ulicy Traugutta we Wrocławiu zostanie w końcu zrewitalizowany i częściowo przebudowany.
REFIELD uroczyście wmurował kamień węgielny pod Bramę Bieszczad w Sanoku [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
REFIELD uroczyście wmurował kamień węgielny pod Bramę Bieszczad w Sanoku [FILM+ZDJĘCIA]
W ubiegłym tygodniu na placu budowy parku handlowego Brama Bieszczad w Sanoku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele firmy Refield z Fabianem Erykiem Barbarowiczem – Prezesem Zarządu oraz Mateuszem Świętochowskim – Członkiem Zarządu na czele, Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, Starosta Powiatu Sanockiego Robert Pieszczoch, poseł na Sejm Bartosz Romowicz, marszałek województwa podkarpackiego Małgorzata Jarosińska-Jedynak, inni przedstawiciele władz samorządowych oraz generalny wykonawca – firma P.H.U. GRA-MAR Joanna Woźniak. Akt został podpisany i wmurowany w fundament obiektu przez uczestników uroczystości jako trwała pamiątka rozpoczęcia inwestycji oraz świadectwo wspólnego wysiłku osób zaangażowanych w jej powstanie. Uroczystość odbyła się 14 listopada 2025 roku.
Przy ulicy Kasztanowej we Wrocławiu DAWG wybuduje Inkubator Przedsiębiorczości [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Kasztanowej we Wrocławiu DAWG wybuduje Inkubator Przedsiębiorczości [WIZUALIZACJA]
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej (DAWG) startuje z nową inwestycją we Wrocławiu. Obok swojej siedziby przy ulicy Kasztanowej 3a-5 wybuduje Inkubator Przedsiębiorczości. Koszt inwestycji to ponad 54 mln zł.
REKLAMA